Wakacje z jogą i pilatesem i…

Cisza, spokój, natura… Pyszne, zdrowe jedzenie… Jeśli chcesz, ćwiczysz jogę… Wolisz pilates? Nie ma przeszkód. A może taniec organiczny? Może masz ochotę na masaż? Albo spacer? Może wolisz poleżeć na łące i pogapić się w niebo? Może posłuchać wykładu przy ognisku i wziąć udział w rozmowie na temat świadomości ciała?
Zapraszamy na cudowny wyjazd jogowo – pilatesowo – relaksacyjny. Mamy dla Ciebie moc atrakcji, ale dajemy Ci wolną rękę. Sama wybierasz sposób na spędzenie czasu. Przecież to wakacje:)

Miejsce
Siedlisko Ciszy położone w paśmie Gór Bystrzyckich, w Kotlinie Kłodzkiej, we wsi Kamieńczyk.
https://agrokotlina.wordpress.com/o-nas/

Czas 1 – 8.08. 2015      Cena 1500 zł      Przedpłata 500 zł

PROGRAM
7.15 Joga/Pilates
9.00 Śniadanie
13.00 Obiad
15.30 Pilates/Joga
18.00 Kolacja
19.30 Warsztaty

Realizacja programu Justyna Jasłowska i Agata Ucińska

Dla chętnych masaż wykonywany przez fizjoterapeutkę (dodatkowo płatny).

Posiłki wegetariańskie lub wegańskie.

ZAJĘCIA

Joga
Wspaniały sposób na poprawę siły i elastyczności, naukę koncentracji oraz odpoczynek.
Zajęcia jogi w stylu Vinyasa będą podzielone na sesje łagodne i dynamiczne. W trakcie łagodnych zajęć nacisk będzie położony na naukę oddechu, podstawowych asan w prostych sekwencjach i relaks. Podczas sesji dynamicznych tempo ćwiczeń przyspieszy, będziemy wzmacniać ciało i uczyć się trudniejszych pozycji.

Pilates
Zajęcia będą prowadzone w stylu pilates core i pilates mix. Pierwsza forma nastawiona jest szczególnie na kształtowanie i wzmacnianie gorsetu mięśniowego i poprawę stabilizacji centralnej. Druga forma to ćwiczenia pilates połączone harmonijnie z elementami treningu funkcjonalnego, ćwiczeniami równoważnymi i streczingiem. Obie formy kształtują prawidłową sylwetkę, wzmacniają, uczą koncentracji i pracy z oddechem oraz aktywizują wszystkie grupy mięśniowe.

WYKŁADY I ROZMOWY PRZY HERBACIE

„Joga w życiu codziennym”
O korzyściach, które może przynieść praca z oddechem, asanami i filozofia jogi.

„Wprowadzenie do anatomii w oparciu o praktykę pilates core”
Podczas spotkania dowiemy się jakie grupy mięśniowe tworzą anatomiczny gorset, poznamy ich działanie funkcjonalne oraz w jaki sposób angażujemy je podczas praktyki pilates. To pozwoli nam na lepsze zrozumienie i bardziej świadome podejście do techniki pilates.

„Let’s dance- o co chodzi w improwizacji tańca”
Podczas tego spotkania dowiemy się o metodach pracy w tańcu improwizowanym, poznamy intuitywne, organiczne sposoby pracy z ciałem. Odpowiemy na pytanie jakie znaczenie ma podejście do tańca w sposób nie tylko fizyczny oraz wyjaśnimy dlaczego taniec jest zjawiskiem egalitarnym. Poruszymy również zagadnienie świadomości ciała i ruchu oraz otwartości na siebie w drodze indywidualnej ekspresji.

WARSZTATY

Jak praktykować bezpiecznie?
Podczas tego warsztatu omówimy cele poszczególnych grup asan, najczęściej występujące błędy w pozycjach oraz nauczymy się ich unikać.

Strala
System ćwiczeń opartych na jodze, w którym nacisk położony jest na swobodę ruchu. Stralę wymyśliła Tara Stiles w 2008 r szukając sposobu na zachęcenie rodziny i przyjaciół do praktyki jogi. Podczas zajęć ważne jest łagodne podejście do ciała (nawet podczas wymagających asan), skupienie na odczuciach płynących z organizmu oraz dobra zabawa. Ruch odbywa się w rytm oddechu i muzyki. Lekcje mają różne cele i różne sekwencje, można ćwiczyć Stralę STRONG, ENERGIZE, RELAX, GENTLE oraz BASICS. Atmosfera na zajęciach jest pozytywna i luźna. Rezultatem ćwiczeń jest dobre samopoczucie i lepszy kontakt z samym sobą.

Pierwsze studio Strali powstało w Nowym Jorku. Obecnie metoda zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Strala wspiera projekt walki z otyłością zainicjowany przez Billa Clintona wraz z Alliance for a Healthier Generation i jest praktykowana w 22 000 szkołach w całej Ameryce. O Strali pisano m.in. w The New York Times, Times of India i The Times (UK).

„Let’s dance- improwizowane formy ruchu”.
Podczas warsztatu będziemy pracować z różnymi formami tanecznymi, bez konieczności posiadania partnera i profesjonalnego przygotowania. Są to również sposoby w jaki prowadzone są zajęcia Let’s dance i Fit Dance. Jest to warsztat dla każdego, kto jest miłośnikiem tańca. Będziemy improwizować z elementami tańca współczesnego, klasycznego, boogie-woogie czy nawet dancehall! Jest to warsztat otwierający potencjał ruchowy. Zajęcia prowadzone w formie naśladowczej z pozostawieniem sporej przestrzeni na improwizację uczestniczek. Świetna zabawa, poprawa koordynacji i pamięci ruchowej a także relaks, uruchamianie pokładów fantazji i kreatywności.

Rozpoczynamy od rozgrzewki opartej na elementach jogi i pilatesu. Następnie przechodzimy do poruszania się w rytm muzyki w prosty, płynny i intuicyjny sposób. Eksperymentujemy i bawimy się z subtelnymi i wyrazistymi formami. Wszystkie zadania są pokazywane, czasami towarzyszy im pobudzająca wyobraźnię opowieść. Stwarza się wówczas miejsce na kreatywność uczestniczek, które mogą rozwijać w sposób indywidualny proponowane formy ruchu. Tak powstaje improwizowany taniec. Prowadząca pomaga znaleźć i realizować potrzebę tańczenia w sposób swobodny, naturalny i dający przyjemność. Każde ciało jest inne i porusza się inaczej, choć może wykonywać te same ruchy. Najważniejsze jest czerpanie zadowolenia z poruszania się w przestrzeni i kreowania siebie na zewnątrz i do wewnątrz. Przełamywana jest forma nauki i wykonywania układów choreograficznych, statycznych ćwiczeń i kontrolowania się w lustrze. Unikamy trudności, podążając za instynktem tanecznym i otwierając się na przepływ w ciele. Grupa wraz z instruktorką świadomie pozostaje w ciągłym ruchu w całej przestrzeni, aż do końcowej relaksacji i streczingu. Zajęcia odbywają się w przyjaznej, wesołej atmosferze i w oprawie dobrej, energetyzującej muzyki.

Informacje o płatnościach  http://slowmove.pl/kontakt/