Agata Komorowska

Pomysłodawczyni i właścicielka Slow Move. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Magister fizjoterapii z  ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, m.in. wieloletni staż pracy w Szpitalu Klinicznym MSWiA przy ul Wołoskiej z pacjentami ortopedycznymi.

Instruktorka Pilatesu I i II stopnia. Uczestniczka kursów i szkoleń fizjoterapeutycznych – m.in. PNF – Prioprioceptywna Nerwowo – Mięśniowa Facilitacja , Zintegrowane Techniki Terapeutyczne Na Tkanki Miękkie, Punkty Spustowe, Ból i Napięcie Mięśni, Funkcjonalna Terapia Manualna – Mulligan Concept, Nowoczesny trening motoryczny w grach zespołowych, Kinesiology Taping, Kompleks barkowy, Gojenie Tkanek, Anatomia Palpacyjna, Anatomy Trains, Anatomy Trains in Motions, Fascial Release for Structural Balance: Fans of The Hip, Fascial Release for Structural Balance: Arches & Legs, OM® Pilates Body Ball, OM® Pilates Disc, OM® Pilates Rollers, Trening Dna Miednicy “BeBo”, Lokalne i globalne wzorce zaburzeń kompleksu miednicznego,  Terapia trzewna, CranoSacral Therapy – Upledger Institute International, Osteopatyczne podejście do zaburzeń psychosomatycznych, Zoga Movement, Osteopatyczna diagnostyka i leczenie narządów trzewnych.

W Slow Move prowadzi zajęcia:  Slow Move® Pilates Med, Slow Move® Pilates Wstęp, Trening Personalny, Terapia manualna, Masaż.
Zobacz też: http: http://slowmove.pl/w-co-wierze/

Rekomendacje

 

Slove Move – miejsce, do którego wracam jak najczęściej .
Pani Agata Komorowska, znakomita fizjoterapeutka. Świetnie diagnozuje problemy każdej z nas i dobiera ćwiczenia zgodnie z potrzebami organizmu. Przy tym jest osobą ciepłą i delikatną.
Ćwiczymy w kameralnych grupach ( max 4 osoby ). Każda z nas jest i czuje się indywidualnie zaopiekowana. Cudowne są ćwiczenia relaksujące i praca nad oddechem. To pierwsze miejsce, gdzie ćwiczy się również mięśnie dna miednicy.
Pani Agata cierpliwa i jednocześnie wymagająca, jej terapia manualna czyni cuda.
Przy tym czyściutko i pachnąco.

Anna Minczewska

Wspaniałe miejsce, kameralna atmosfera i bardzo indywidualne podejście. Agata Komorowska cudowna, cierpliwa i wymagająca. Potrafi zdiagnozować problem i zastosować odpowiednie ćwiczenia lub łączy ćwiczenia z masażem. W trudnych momentach, kiedy byłam zestresowana lub przemęczona Agata włączała do zajęć super relaksujące ćwiczenia oddechowe. Postawiła mnie na nogi. Agatko bardzo dziękuję!

Anna Adamczyk

Na zajęcia indywidualne do pani Agaty chodzę od zaledwie dwóch miesięcy.Zdecydowałam się z powodu ciągłego bólu pleców spowodowanego wielogodzinną pracą przy komputerze.Już po kilku zajęciach odczułam dużą ulgę a teraz właściwie nie pamiętam już dawnych dolegliwości. W między czasie przyplątała mi się dość dotkliwa kontuzja / nie związana z zajęciami, zajęcia są bardzo łagodne/ i pani Agata poradziła sobie z nią w rekordowo krótkim czasie.Bardzo podoba mi się całościowe podejście do ciała na zajęciach, pomaga mi zlikwidować zasiedziałe napięcia i poczuć się lepiej również psychicznie.
W ramach karnetu spróbowałam także treningu biegowego i bardzo mi się podobał 🙂

Eliza Dziewanowska

Treningi w Slow Move są zarazem bardzo skuteczne i niezwykle przyjemne. Skuteczne, bo Agata Komorowska, która stworzyła to miejsce, to rehabilitant najwyższej klasy z ogromnym doświadczeniem i nieograniczonym repertuarem ćwiczeń, które są zawsze idealnie dopasowane do potrzeb. To od niej dowiedziałam się, że poruszając miednicą rozluźniam spięte ramiona, a „zamykając żebra” koryguję postawę. Jej podejście jest więc bardzo kompleksowe, a treningi nigdy nie są nudne, bo ćwiczenia po prostu się nie powtarzają. Sprawia, że podczas treningu robię rzeczy, o których mi się wcześniej nie śniło. A to wszystko w miejscu, które dzięki swojej harmonii i atmosferze w duchu „slow” pomaga się odprężyć i skupić się wyłącznie na sobie. Praca nad ciałem nigdy nie była tak przyjemna!

Joanna Krakowiak

Trafiłam do Slow Move i Pani Agaty szukając pomocy w poradzeniu sobie z dolegliwościami ortopedycznymi po ciąży i urodzeniu synka. Teraz, po 3 miesiącach indywidualnych treningów, dolegliwości praktycznie zniknęły, ale wcale nie zamierzam zakończyć naszych zajęć. Po prostu się wciągnęłam! Strasznie podoba mi się formuła zajęć a przede wszystkim podejście p. Agaty. Trening indywidualny jest bardzo indywidualny. Pani Agata dostosowuje tempo zajęć, stopień zaawansowania ćwiczeń nie tylko do moich potrzeb i możliwości, ale nawet do mojego aktualnego nastroju, poziomu pobudzenia lub chwilowego zmęczenia. Delikatnie, subtelnie, wręcz niezauważalnie podnosi poziom trudności, proponując coraz bardziej wymagające ćwiczenia, które “potulnie” wykonuję, dopiero po fakcie orientując się, jakie to było wyzwanie… Motywuje do przekraczania kolejnych ograniczeń, ale zawsze z uwzględnieniem i szacunkiem dla moich możliwości.
Do tego ta muzyczka… Relaksująca, inspirująca, uskrzydlająca… Jak całe Slow Move.

Marta Sulik

Pani Agata Komorowska jest niezwykle ciepłą i kompetentną osobą. Posiada ogromny dar do pracy indywidualnej z drugim człowiekiem i stanowi przykład jak taka praca powinna wyglądać.
Stwarza komfortowe i bezpieczne warunki do ćwiczeń, a jej otwartość i takt pozwalają czuć się swobodnie i komfortowo podczas ćwiczeń i terapii.
Pani Agata chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą i zrozumiale tłumaczy mechanizmy działania ciała, wpływ stresu i przede wszystkim pokazuje skuteczne sposoby jak sobie radzić z dolegliwościami, pozbywać się bólu i lepiej poczuć się w swoim ciele.
Wszystkie ćwiczenia i wskazówki są dostosowane do mojego trybu życia, możliwe do zastosowania od zaraz, w każdej sytuacji i dają doskonałe rezultaty.
Po latach zmagania się z bólem i dolegliwościami, mam przekonanie, że trafiłam do miejsca, gdzie jestem pod profesjonalną opieką. Pani Agata zawsze potrafi dotrzeć do przyczyn bólu czy dolegliwości i zajmuje się każdą kwestią wnikliwie i z zaangażowaniem. Korzystam z indywidualnych ćwiczeń oraz terapii manualnej u Pani Agaty, każde spotkanie jest ogromną przyjemnością i daje wymierne efekty. Dostaję też wiele wskazówek jak radzić sobie samodzielnie między spotkaniami i jak wprowadzać zdrowe nawyki. To wszystko sprawia, że odczuwam realną różnicę w swoim funkcjonowaniu i mam poczucie odzyskiwania sprawności, uwalniania się od ciągłego napięcia.
Pani Agata realizuje na najwyższym poziomie wizję wspaniałego miejsca stworzonego dla kobiet (co ma głęboki sens przy tego rodzaju pracy!), gdzie można ćwiczyć w komfortowych warunkach zgodnie ze swoimi potrzebami.

Anna Hady

Uwielbiam tu przychodzić! A Pani Agata na treningu indywidualnym potrafi zdziałać cuda 🙂 doskonała specjalistka i przesympatyczna osoba.

Agnieszka Szmurło

Od ponad 10 lat uczęszczam na zajęcia prowadzone przez Agatę Komorowską. Są znakomite, bardzo profesjonalne, rozpisane na wszystkie partie mięśni i stawów. Agata dostosowuje ćwiczenia do poziomu grupy (Nic na siłę! – powtarza). Nie stawia na wyczyn i wyciskanie siódmych potów, a raczej na dokładność, solidność wykonania i świadomość ciała. Jej cierpliwość, uśmiech i zaangażowanie sprawiają, że chce się tam wracać. Bardzo polecam!

Lidia Butowska, redaktor

Mimo, że z panią Agatą Komorowską ćwiczę od kilkunastu już lat, ani na jotę mi się nie znudziło! Żadnej rutyny! Uświadomiłam sobie, jak pracują moje mięśnie (i że tyle ich mam!), a przede wszystkim zyskuję mnóstwo pozytywnej energii.

Anna Tarnowska

Pani Agata Komorowska rehabilitowała moje różnorakie kontuzje przez ok. 10 miesięcy. Jest dla mnie najwyższej klasy specjalistką w swojej dziedzinie, a z wieloma rehabilitantami miałam do czynienia. Pani Agata jest cierpliwa, ale jednocześnie stanowcza i konsekwentna w swoim działaniu. Czas z nią spędzany, to żmudne ćwiczenia okupione niejednokrotnie bólem, ale łagodzonym jej poczuciem humoru.
Dzięki staraniom Pani Agaty mogę dzisiaj ruszać ręką, chodzić, a nawet tańczyć 🙂

Monika Zapaśnik

Agata Komorowska to prawdziwy fachowiec i profesjonalista w dziedzinie rehabilitacji. Takie uczucie towarzyszyło mi od pierwszych zajęć fizjoterapeutycznych przed operacją rekonstrukcji kolana do czasu jej zakończenia. Agata bardzo indywidualnie i z zaangażowaniem zajmuje się swoimi pacjentami. Jej doświadczenie przekłada się na jakość i różnorodność stosowanych ćwiczeń i technik. Jest ciepłą, wrażliwą na ludzki ból kobietką, jednocześnie bardzo zdecydowaną w działaniu. Wie, gdzie są granice ludzkiej wytrzymałości i jak motywować pacjentów do pokonywania własnych słabości, by krok po kroku osiągnąć zamierzony rezultat terapeutyczny.
Jej fachowa wiedza, komunikatywność i optymizm dają wysokie poczucie bezpieczeństwa
na każdym etapie leczenia. Dla mnie fakt, fachowo przeprowadzonej przez Agatę rehabilitacji po rekonstrukcji więzadła krzyżowego, był jedynym, który przekonał mnie do podjęcia próby ponownej jazdy na nartach.

Małgorzata Wtulich

Od kilku lat uczęszczam z dużą przyjemnością na zajęcia gimnastyczne z instruktorką, panią Agatą Komorowską. Oceniam je jako prowadzone bardzo profesjonalnie.
Zajęcia są ciekawe, a ćwiczenia właściwie dobrane do wieku ćwiczących pań. Pomagają mi rozładować stres nagromadzony podczas pracy w sądzie, jak również rozluźnić napięte mięśnie. Sądzę, że korzystnie wpływają na każdą sylwetkę, zwłaszcza u pań w dojrzałym wieku.
Sprzęt na którym ćwiczymy na Kazachskiej jest właściwie dobrany i pomocny w ćwiczeniach wszystkich mięśni. Po godzinie zajęć wychodzę zadowolona i zrelaksowana i jakby trochę lżejsza. Ćwiczenia wpływają bardzo korzystnie na moje samopoczucie. A to wszystko dzięki pani Agacie Komorowskiej, która prowadzi zajęcia ciekawie i z dużą pasją.

Maria Połowniak

Certyfikaty